Napsali o 108 Palms Beach Resort na Srí Lance

Srí Lanka - 108 Palms Beach resort

Array

Nedotčené pláže

  • Prsty si užívají báječného písku.
  • Akvamarínově modré vlny Indického oceánu se něžně rozprostírají na zlatém pobřeží.
  • Usrkávání čerstvého kokosu ve stínu ševelících palem.
  • (Ne příliš dlouhé) vyhřívání na časně ranním nebo podvečerním slunci.
  • Osvěžení v rozlehlé mořské ploše s hladinou odrážející sluneční paprsky.

Některá z potěšení nabízených plážemi na Srí Lance.

Tam, kde jsou na Srí Lance pláže, budete hýčkáni mnoha možnostmi.
Pláže o celkové délce 1.340km lemují ostrov, od již dlouhodobě zavedených turistických destinací na jižním pobřeží, k rozsáhlým plážím na hlubokém jihu, až po méně často navštěvovaná místa na severu a východě. Nezáleží na ročním období, každým okamžikem zde naleznete pláže, které jsou v sezóně a jen čekají na to, až vás přivítají na svém vyhřátém písku.

Jižní pobřeží

Většina návštěvníků Srí Lanky zamíří k plážovými destinacím jižního pobřeží, většinou situovaných jižně od Kolomba. Každá destinace si vyvinula svůj vlastní specifický charakter a má svá vlastní jedinečná místa k vidění, všechny v blízké dostupnosti z hlavního města. Pojďme začít s Nekombem (37 km od Kolomba), pouze 6km od Bandaranaikského mezinárodního letiště, je excelentní možnosti výletů pro ty, kteří chtějí podniknout krátký výlet na ostrově a nemohou se příliš vzdálit od Kolomba.

Město má dlouhou historii turismu a širokou pláž, ale také láká návštěvníky, kteří mají rádi plavbu po Holandských kanálech, pestrobarevné rybí trhy a bary, kde to po setmění žije. Stejně vhodná pro návštěvníky hlavního města je i návštěva pláže Mount Lavinia – pouhých 12km jižně od centra města. Pláže přímo vybízejí k podvečerní procházce nebo k dovolené, dále si můžete vychutnat večeři v jedné z mnoha různých restaurací. V poslední době se toto místo stalo vyhledávaným pro svůj noční život s nejlépe hodnocenými párty v Kolombu.

Směrem dolů po pobřeží, návštěvníci opustí městskou aglomeraci a začnou vnímat více relaxační charakter jiho-západního pobřeží.
Wadduwa – (35km od Kolomba) je nejoblíbenějším víkendovým místem lidí žijících v Kolombu a najdete zde jedny z nejkrásnějších hotelů na pobřeží.

Kalutara (42km od Kolomba) hostí nespočet hvězdičkových hotelů, další typicky ohromující pláž a také majestátní tří poschoďový Buddhistický chrám, který má jako jediný na světě dutou Stúpu. Cesta se konečně napojí na pobřeží, poté co přejedete železniční trať v Paygale a od této chvíle se před vámi rozprostře dech beroucí vyhlídka na panenské pláže.

Bentota (62km od Kolomba) zůstává jedním z nejkrásnějších plážových resortů tohoto pobřeží, s velkými hvězdičkovými hotely, exkluzivními butiky a úchvatnou zahradou Bevis Bawy – bratr nejznámějšího architekta Srí Lanky. A ještě navrch se Bentota může chlubit širokými, pitoreskními plážemi a řekou Bentota Gangou, na které se turisté mohou vydat na lodní plavbu nebo provozovat vodní sporty.

Dále od Bentoty se stále táhnou a rozprostírají před návštěvníky pláže přes Induruwu až se konečně dostaneme do Hikkaduwy (98km od Kolomba) – jednoho z nejznámějších plážových resortů na ostrově. Hikkaduwa je proslulý pro své možnosti k potápění a korálové útesy, a stejně tak pro surfování a noční život.

Historický přístav města Galle (116km od Kolomba) – se svým UNESCEM chráněným světovým dědictvím – Holandskou pevností – a módními hotely s malými plážemi. Dále na jih od Galle je známá pláž Unawatuna (120km od Kolomba), která je stále nejvyhledávanějším místem těch, kteří chtějí pláže, písek a slunce. Unawatuna byla zvolena jednou z 12 top pláží na světě a poskytuje báječné potápění, pohodovou atmosféru a noční život. Většina ubytovacích kapacit je zde v hostitelských rodinách, které jsou vhodné pro nezávislé cestovatele. Pro ty, kteří chtějí luxusnější ubytování je lepší zůstat v Galle přístavu a navštívit Unawatunu přes den.

Během celé délky pobřeží od Negomba až po Unawatunu máte nespočet příležitostí k vodním radovánkám a plážovým sportům, setkáte se s nejvyšším standardem služeb i ubytování a stále zůstáváte v blízkosti hlavního města a letiště. Nejvhodnější doba k navštívení jižních pláží je od listopadu do dubna, tady slunce lákavě svítí, zatímco monzuny jsou na východním pobřeží.

Hluboký jih

Pro ty, kteří rádi cestují trochu dál a mají radost z nových objevů a zapadlých pláží, je připraven hluboký jih Srí Lanky.
Weligama zátoka (143km od Kolomba) je zkrátka malebná, stále zde sedí rybáři na bidlech v moři a prohánějí se katamarány. Pro ty, kteří hledají něco speciálního je zde ostrov Taprobane, na který je možné se přebrodit ze zátoky.

Hned za Welligamou leží Mirissa (155km od Kolomba), kterou mnozí považují za nejlepší pláž hlubokého jihu, která si zachovala pocit nedotčení a vyznačuje se krásnými jeskyněmi. Je oblíbeným místem surfařů, Mirissa je místem vhodným pro sporty a pro pohodové cestovatele. Na konci této pobřežní linie leží Tangalle (195km od Kolomba), která se pyšní ohromujícími opuštěnými plážemi, které sahají tak daleko, kam až oko dohlédne. Také máte možnost uvidět želvy u Rekawy a navštívit kamenný chrám Mulkirigala s jeho nástěnnými malbami a s nezapomenutelným výhledem na krajinu.

Východní pobřeží

Pro skutečně neposkvrněný a průzračný zážitek z pláže neexistuje lepší místo, než je východní pobřeží. Nilaveli a Uppuveli (271km od Kolomba) leží na sever od Trincomalee a již po mnoho let poskytuje pohostinnost svými úchvatnými rozsáhlými písčitými plážemi. Na pobřeží leží Pigeon Island (Holubí ostrov) – místo pro potápěče se svými zářivými korálovými zahradami a hejny tropických rybek. Zde návštěvník může také objevit teplé prameny, pátý největší přírodní přístav na světě v Trincomalee a spoustu vážených Buddhistických a Hinduistických chrámů.

Poblíž Batticaloa jsou pláže Kalkudah a Pasekudah (346km od Kolomba), které jsou těmi nejméně navštěvovanými na východním pobřeží. Dohromady je to celkem asi 6km krásného písku, klidného akvamarínového moře, které je chráněno pobřežním korálovým útesem. A nakonec je na východním pobřeží Arugam Bay (314km od Kolomba) velmi dobře zavedené surfařské středisko, nedotčené pláže, které vedou od severu na jih celým městem. Poblíž se také nachází národní park Lahugala, který je domovem celé řady tropického ptactva a stád slonů.

Severní pobřeží

Sever Srí Lanky nabízí svůj charakteristický plážový zážitek, s ostrovy rozesetými kousek od pobřeží Jaffna (396km od Kolomba), panenské pláže lemované palmyrovými stromy, proslulá mělčina Casuarina Beach a divoké a nezapomenutelné písečné duny na Manalkadu. Na severo-západním pobřeží Srí Lanky je Kalpitiya (150km od Kolomba) se svými neposkvrněnými plážemi a azurovým mořem, které je v sezoně domovem delfínů a velryb, a které je také domovem známého Bar reef – největšího korálového útesu na Srí Lance.

Nejlepší čas na návštěvu neposkvrněného severního a východního pobřeží je od května do září.

Kdekoliv se rozhodnete rozprostřít svůj ručník, ujistěte se, že máte s sebou dostatek vody na pití a opalovacího krému. I když je pod mrakem, tropické slunce je extrémně silné a moudrý návštěvník se zahalí oblečením nebo alespoň natře krémem. Pamatujte si, že dehydratace může být hlavním problémem po tom, co jste strávily nějaký čas na tropické pláži. A nakonec, prosím, respektujte prostředí pláže, neodhazujte odpadky a nenakupujte nelegální suvenýry vyrobené z korálů a z želvoviny.

Hlubinné modré dobrodružství

Místa pro potápění jsou Negombo, Hikkaduwa, Unawatuna, Weligama, Mirissa, Tangalle, Pigeon Island a Bar Reef poblíž Kalpitiya, nejenom že potkáte nepočítaně druhů exotických útesových ryb a některé ze 138 specifických korálů Srí Lanky, ale máte také možnost potopit se k některým ztroskotaným vrakům u pobřeží. Pokud raději zůstáváte nad vodou, ale stále milujete mořský život, jeďte se podívat na delfíny a na velryby do Mirissi, Trincomalee a Kalpitiyi. Pro ty, kteří rádi surfují jsou hlavní místa Hikkaduwa, Mirissa a Arugam Bay.

Ať již toužíte po pěti hvězdičkovém plážovém resortu, pohodovém surfařském ráji nebo potápění k vrakům s pestrobarevnými tropickými rybkami, na Srí Lance nejdete pro sebe ty pravé pláže. Překvapivě, ze všech těchto pláží se každý den můžete dostat do hlavního města. Cestou, která odhaluje mnoho různých aspektů ostrovní rozmanitosti – vše ve všem, upřímně ohromný zážitek.

Napište nám

Kde nás najdete?