Jóga na Srí Lance

Srí Lanka - 108 Palms Beach resort

Array

Jóga na Srí Lance

Není jóga jako Yoga…

Tisíciletí vyšlapaná tradiční cesta nejde nahradit komerčními styly a nejsou na ní zkratky. Moderní jóga je cennou pomocí a přípravou na cestě sebepoznání a probuzení latentních potenciálů pro skutečnou celostní transformaci osobnosti pod vedením kvalifikovaného mistra.

V ráji našeho resortu se usídlil Yogi Sat Náth, nositel nejvyšší iniciace Náth panth (linie původních Guruů) a "šije" každému yogu na míru.

Skupinová seance 5€ a soukromá 10€ v časech dle domluvy.

Tématické balíčky: (možné smíchat)

Základní balíček pro dva (pro 1 osobu 20% sleva)

7dní/6nocí, 450€
zahrnuje:

 • ubytování v bungalovu v tropické zahradě (bungalov na pláži, či luxusní vila se dá připlatit)
 • denní rutinu našeho resortu v ceně (meditace, mantry a cvičení)
 • snídani
 • 1 hodinu denně soukromého programu ušitého na míru Yogi Sat Náthem (česky)

Intenzivní balíček pro dva (pro 1 osobu 20% sleva)
7dní/6nocí, 600€

 • ubytování v bungalovu na pláži (luxusní vilu lze připlatit)
 • denní rutinu našeho resortu v ceně (meditace, mantry a cvičení)
 • snídani a večeři
 • 2 hodiny denně soukromého programu ušitého na míru Yogi Sat Náthem (česky)

VIP balíček pro dva (pro 1 osobu 20% sleva)
7dní/6nocí, 900€

 • Ubytování v luxusní vile (klimatizace, lednice, čajovna, luxusní nábytek)
 • denní rutinu našeho resortu v ceně (meditace, mantry a cvičení)
 • Snídaně, oběd a večeře
 • 3 hodiny denně soukromého programu ušitého na míru Yogi Sat Náthem (česky)

Jakékoliv jiné kombinace ubytování, stravy a výuky dle domluvy.

Speciální nabídka:

 • Systematické certifikované studium yogy a meditace od A-Z
 • Systematické certifikované studium ayurvedy od A-Z
 • Tradiční iniciace do Náth panth
 • Karma yoga, očistná služba

Denní dobrovolná rutina našeho resortu:


6:00-6:30 tichá meditace
6:30-7:00 mantry
7:00-8:00 základní rozcvičení těla
8:00-9:00 Váš individuální balíček
7:30-9:30 snídaně
9:30-10:30 Váš individuální balíček
10:30-11:30 Váš individuální balíček
12:00-13:00 oběd
13:30-14:30 Váš individuální balíček
14:30-15:30 Váš individuální balíček
19:00-21:00 večeře

Uvolnění a odpočinek

Nauč se opravdu se uvolnit…
Odstraň napětí z celého těla a nervové soustavy a porozuměj vlastní mysli.
Příjemný řízený program soustředěný na napětí uvolňující techniky. Rozcvičíme celé tělo, postupně ovládneme dech a mysl systematickým studiem dechových technik a řízených relaxací. Nahromaděné napětí v těle blokuje volný průtok energie a zatěžuje nervovou soustavu, na jejíž funkci závisí schopnost kontroly vlastní mysli. Napětí postupně vytváří bloky v kloubech a stahuje svaly, což vrcholí zatuhlostí těla a mentální zaťatostí, neschopností přijímat co je s klidnou a vyrovnanou myslí. Disharmonie nervové soustavy postupně vytváří psychosomatické nemoci.
Program je vhodný úplně pro každého. Je to skvělé uvolnění, pauza od náročného pracovního a rodinného života. Prohloubení vztahu a zodpovědnosti k vlastnímu tělu a mysli.

Očista a omlazení těla a mysli

a/ očista trávicího traktu
b/ očista ledvin, močového měchýře a kloubů
c/ očista jater a žlučníku
d/ očista krve, lymfy a kůže
e/ očista plic

Všechny programy mají období řízené přípravy těla a jeho orgánů k očistě.
Každý program obsahuje odlišné cvičení, dechové a relaxační techniky, byliny a jiné procedury.
Očisti svůj organismus pod vedením expertů vzdělaných Náthovou tradicí, původců hatha yogy.
V těle a mysli je nashromážděno mnoho usazenin a nečistot, které postupně vedou k nemoci, otupění, fyzické i psychické slabosti. Nauč se, jak můžeš pomosi vlastnímu tělu a mysli starodávnými, mnoho lety vyzkoušenými, technikami skutečných yogínů. Staň se krásný, mladě vypadající, plný energie a charisma.
Vše začíná očistou trávicího traktu, další programy mohou navazovat na základě zhodnocení individuálního stavu našimi terapeuty. Doporučujeme postupně projít všemi programy. Jak se to jednou naučíš, můžeš to dělat navždy sám bez pomoci.

a/ očista trávicího traktu

Vyčištění od pusy pořitní otvor tradičními yógovými technikami. Individuální dietologie. Terapie zahrnuje ajurvédské byliny, veganskou stravu, cvičení na zesílení trávení, metabolismu, vylučování a odstranění odpadů látkové výměny. Zahřívací dechové techniky, řízené relaxace a mnoho dalších tradičních yoga technik. Výplachy nosních dutin, žaludku, tenkého i tlustého střeva, konečníku i řitního otvoru. Program může být v kombinaci s půstem a urynoterapií. Restart metabolismu a imunitního systému. Můžeme zvolit kompletní nebo částečnou variantu očisty dle zdraví, věku a dalších dispozic. Takto začíná mnoho terapií poruch funkce trávení, metabolismu, vylučovací a imunitní soustavy. Velice to také pomůže při nemocích kůže a podkoží a při všech formách zánětů. Je to správný začátek nového, zodpovědného, zdravého života.

b/ očista ledvin, močového měchýře a kloubů

Syrová (nevařená) veganská strava. Speciální terapeutické jemné plynulé cvičení napomáhající odstranit toxické, jedovaté látky z těla a celé ho uvolnit a zregenerovat. Program vede také k vyloučení písků, či případných kamínků v orgánech. Obsahuje vhodné dechové techniky a ajurvédskou bylinnou terapii. 1-3 dny pouze na červených melounech. Bylinné, nebo močové zábaly kloubů. Ochlazující a uklidňující dechové techniky a řízené relaxace. Program lze kombinovat s půstem či urynoterapií. Zlepšení cítění vlastní energie a navýšení vitality. Pomůže při různých problémech kloubů. Přinese omlazení a naplní celou bytost energií.

c/ očista jater a žlučníku

Obsahuje částečnou očistu trávicího traktu. Nízkotučnou vegansko stravu, ajurvédské byliny, speciální terapeutické cvičení a zahřívání oblasti jater a žlučníku. Stimulace vylučování žlučovodu. Vhodné dechové techniky a řízené relaxace. 1-3 dny na jablkách. Výplach přes noc za použití olivového oleje a limetkové šťávy a ranní výplach střev. Vyčistí jedy a odpady z jater a žlučníku a odstraní případné písky a kamínky. Sníží zlost a pomůže přijmout realitu.

d/ očista krve, lymfy a kůže

Syrová (nevařená) veganská strava. Speciální intenzivní terapeutická cvičení a dechové techniky vhodné k očistě krve, lymfy a kůže. Ajurvédská bylinná terapie. Vhodné je přidat i půst a urynoterapii. Program čistí krev, lymfu a kůži. Skvělá pomoc při nemocech kůže a podkoží a chronických zánětech. Přinese vitalitu a skvělý pocit z vlastního těla a mysli.

e/ očista plic

Lehká veganská strava nebo tradiční ranní dieta na ovoci, odpolední na mléku a jogurtu. Cvičení k otevření hrudníku a uvolnění napětí z krku, hrudi a bránice. Navýšení délky nádechu a výdechu různými poměry dechu a jinými technikami. Navýšení kapacity plic a prodloužení zádrže dechu. Uvolnění emocionálního napětí a strachů. Kompletní systém ovládnutí dechu a hlubinné řízené relaxace. Bylinná terapie.

Zdravě zhubni

Individuálně ušitý program zdravého hubnutí obsahuje:
Dietologii a životní styl, složení a kombinace stravy. (malá porce 5xdenně)
Očista trávicího traktu
Vhodné cvičení k aktivaci metabolismu a vylučování.
Zahřívací dechové a automasážní techniky střev.
Řízené relaxace. Bylinná terapie.
Využij příležitosti a ozdrav zpět své tělo. Nadváha je jistá cesta k utrpení.

Léčba nemocí

Prevence a terapie genetických dispozic, terapie disharmonií a snižování vlivu nemocí na psychiku. Každá terapie obsahuje odlišné stravování a životní změny, řízenou očistu těla a mysli, cvičení ušité právě pro Vaši disharmonii, individuální terapeutické dechové a relaxační techniky a ajurvédskou bylinou terapii. Potřebujeme Vaši zdravotní kartu a subjektivní pocity a chronologii problémů. Po důkladné anamnéze pro Vás zvolíme vhodné techniky pomoci. Pokud bude třeba, budeme spolupracovat s Vašimi ošetřujícími lékaři nebo místními specialisty. Kontaktujte Yogi Sat Nátha pro více informací vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu: info@yogashrama.cz

Nejčastěji léčené nemoci:
Astma, alergie, kardiovaskulární disharmonie, diabetes, rakovina, krevní tlak, problémy s trávením a vylučováním, nadváha a obezita, poruchy zraku, disharmonie štítné žlázy a jiných endokrinních žláz, křečové žíly, prostata, disfunkce mužských či ženských pohlavních orgánů, menstruační poruchy, problémy přechodu, revmatismus, artritida a další nemoci kloubů, bolesti zad, zatuhlé tělo, problémy s rovnováhou, bolesti hlavy a migrény, zácpa, hemeroidy, pach z úst, poporodní rekonvalescence, leukemie a poruchy krve, disharmonie nervové soustavy, autoimunitní poruchy, poruchy spánku, ekzémy a nemoci kůže a podkoží, závislosti, strachy a jiné mentální disharmonie, vyhoření apod…

Dostaň se do formy

Individuální trénink k ovládnutí těla pod profesionálním dohledem. Různé cvičební programy zahrnující všechny svaly, šlachy a vazy. Dechové techniky pro vnitřní hlubinné svaly a zdravou funkci orgánů. Dobře rozložené a správně nasměrované úsilí a řízené relaxační techniky. Ideální pro sportovce a ty, kteří milují pocit vitálního a zdravého těla. Navyš svůj potenciál!

Tajemství dechu a relaxace

Individuální studium tradičního systému ovládnutí dechu, nervové soustavy a mysli. Uvolni se a dosáhni hluboké citlivosti. Právě citlivost je základem všech meditačních snah. Dech je v přímé souvislosti s nervovou soustavou. Dechové techniky také posilují hlubinné vntřní svaly, na nichž závisí správná funkce orgánů a žláz. Dech přímo ovlivňuje mysl. Když ovládneš dech, ovládneš nervovou soustavu, a tím i mysl. Nauč se přestat přemýšlet, nauč se být hluboce soustředěný a citlivý. Prací s dechem si uvědomíš energetické toky těla. Pozoruj, co se děje a jak, později se s tím naučíš zacházet, navyšovat potenciál nebo to směrovat na specifické místo či účel. Program zahrnuje skupiny technik Prana Vidya, Prana Nigraha, Pranayama, Mudra, Bandha, řízené relaxace apod. Je to krok za krokem precizní systém pro dosažení maximálních výsledků…

Uměnía meditace

Individuální program k ovládnutí mysli a umění meditace. Tradiční systém meditačních technik. Každá z nich konfrontuje určitou funkci mysli a připravuje ji na další techniku. Krok za krokem tak ovládneš mysl. Jsou dvě cesty: buď mysl ovládá Tvoji inteligenci, anebo Ty ovládáš inteligencí mysl, která pak slouží přesně tak, jak je Ti libo… Když se mysl vyčistí od stop minulosti, žiješ v bdělé přítomnosti citu. Skutečná meditace nastane samovolně, až bude Tvá mysl připravena, tam již není žádné úsilí. Intenzita praxe bude individuálně upravena.

Můžeš sedět se zavřenýma očima a spát, snít, nebo přemýšlet… to ale tím se skutečnou meditaci nenaučíš...

 

Yogi Sat Náth

* 27.6.1980

2000 začátek studia tradiční yogy
2007-2012 znám jako Yogaprema
21.12.2012 nejvyšší iniciace Náth panth pojmenován Yogi Sat Náth
2000- 2009 pěší putování a studium po světě (více než 50 zemí)
Studium od světoznámých i světem zapomenutých mistrů různých tradic.
Žije v www.108palms.com na Srí Lance a v Ašrámu v Dolní Čermné www.yogashrama.cz v Čr.

Poslupnost linie Guruů:

 • Yogi Surajnath, Pimprigauli, Ahmednagar, Indie
 • Yogi Buddhanath, Ghorwad, Nasik, Indie
 • Yogi Bijnath, Charavali, Thane, Indie
 • Yogi Shilnath, Charavali, Thane, Indie
 • Yogi Anandnath, Mal math, Thane, Indie
 • Yogi Dharamnathji, Mal math, Thane, Indie
 • ... a ostatní až k Yogi Gorakhnath, Yogi Matsyendranath

Pěší duchovní poutě:

 • Skotskými horami od moře k moři, 2002
 • Albánskými Alpami a Makedonií do Řecka, 2005
 • Mongolskou plošinou, 2006
 • Z Thajska přes Laos do Číny, 2007
 • Z Tibetu do Kathmandu v Nepalu, 2008
 • Indií Yamunotri, 2008
 • Indií Badrinath, 2010
 • Indií Saruthal, Tarapith 2011
 • Indií Kedarnath, 2011
 • Indií Maharashtra, 2012
 • Indií Himachalpradesh a Rajasthan, 2013
 • Pouští Israele, 2014
 • Indií v Maharashtra, 2015

Askeze v extrémních podmínkách:

 • Negevská poušť, Israel, 2005, 14 dní meditační půst
 • Goenka Vipassana, Israel, 2005, 10 dní intenzivní meditace
 • Sinajská poušť, Egypt, 2005, 2 měsíce oáza Bir el Ughda, meditace na živé stravě
 • Poušť Gobi, Mongolsko, 2006, 2 měsíce +10 dní zazdění v jeskyni Khamarin Khyd
 • Tao Yuan pod Velkou Čískou zdí, 2007, 2 měsíce jeskyň
 • Shiva Guha, Rajgarhi, Indie, 2008, 4 měsíce jeskyň
 • Mouna Upasana (mlčeni), Shiva Guha, Indie, 2008, 108 dní ticha
 • Bara Jageshwar Guha, Indie, 2008, 1 měsíc jeskyň
 • Badrinath, Vasudhara Falls, Indie, 2010, 21 dní půst a meditace
 • Maha Kumbha Mella, Haridwar, Indie, 2010, týden s Náthy
 • Tarapith, Shmasana upasana, týden s Aghori Sadhus
 • Khan Cheera Diksha, extrémní iniciace prořezáním uší a umístění naušnic, 40 dní
 • Maha Kumbha Mella, Allahabad, Indie, 2013, měsíc s Náthy
 • Shmasana Upasana, meditace na spalovišti mrtvol, Indie, 2013,
 • Přes Negevskou poušť v Israeli na živé stravě,180km
 • Meditace v jeskyni, Gokarna, Indie, 1 měsíc

Náth Panth

Tradici založil Guru Matsyendranáth a zorganizoval ji Guru Gorakhnáth.
Na tom, že to byli největší yogíni všech dob se nezávisle na sobě shodují všechny hlavní indické tradice: hinduisté, budhisté, džinisté, sikhové i muslimští súfiové, jejich náboženství si osvojila některé z yogových technik Náthů.
Původní tradice yogy Nath Panth je pragmatická, nenáboženská, nekastovní věda o těle a mysli. Náthové jsou zakladateli Hatha yogy, včetně Mitahara (podpůrná strava), Shatkarma (očistné techniky organismu), Asana (posilování a protahování těla), Mudra (gesta prohlubující citlivost), Bandha (odbourávání psychických bloků), Chakra (principy ovládající mysl) apod.
Moderní jóga využívá původních zkušeností a znalostí dílčím způsobem. Původní tradice se předává pouze z úst Gurua do ucha aspiranta a není k nalezení v žádných textech, knihách ani na internetu. Pro každého aspiranta je Sadhana (kultivační, transformační program) jiná.
Zde na Šrí Lance žil roky Guru Matsyendranáth (největší Guru tantry všech dob) a oddával se tantrickým meditacím a rozkoši s místní královnou. Přišel si pro něho jeho žák Gorakhnáth, aby mu připomněl celospolečenskou karmickou zodpovědnost a společně se vrátili na území dnešní Indie, odkud byli ale násilně vyhnáni puritánskými hinduisty a muslimy na území dnešního Nepálu. V mládí Guru Matsyendranáth založil Tibetskou odnož tantrického Buddhismu pod jménem Luipa. Gorakhnáth a další Náthové dále prohloubili jeho učení.
Celá tradice je v dnešní době v absolutním úpadku pod vlivem sektariánského šivájismu a hinduistického ritualismu.
Z původního učení už ve většině Ašrámů zbyl jen asketický způsob života.
Učení Hatha yogy a meditace většina Náthů vyměnila za hašiš a neumí už nic víc, než se klanět sochám a modlit.
Původní tantrická forma Náthské yogy přežívá mezi posledními rebelujícími jedinci.


 

 

Napište nám

Kde nás najdete?