Napsali o nás | 108 Palms Beach Resort

Srí Lanka - 108 Palms Beach resort

Array

Napsali o nás

Srí Lanka – hit nadcházející sezóny
EXOTICKÁ DOVOLENÁ Č. 1

možnost relaxace, sportovního vyžití i objevování místní historie
každodenní odlety z Prahy i Vídně
skvělé ceny letenek již od 11 000 Kč
dobrá bezpečnostní situace na celém ostrově
celoročně stabilní počasí s teplotami kolem 30 °c

 Objevte krásy a tajemství ostrovního státu Srí Lanky. Poznejte ráj na zemi, o němž se zmiňuje již nejstarší psaný epos Rámájana ze 3. století př. n. l. Vydejte se za krásami centra ostrova s více než 40 vodopády v oblasti čajových plantáží Nuwara Eliyou, zvanou také „malá Anglie“ odkazující na koloniální historii s buddhistickými
a hinduistickými chrámy! Na ostrově najdete například i osm památek UNESCO. Nabídka je pestrá, vybrat si můžete jeskynní chrám Dambulla, monumentální skálu Sigiria, bývalé hlavní město Polonaruva, koloniální pevnost Galle, poslední město sinhálských králů, a chrám Buddhova zubu Kandy, první královské město Anuradhapura, národní park Yalla, kde žije několik set divokých slonů. Pro milovníky architektury je na Srí Lance, kromě unikátních zachovalých památek na portugalské, holandské a britské koloniální období trvající téměř půl tisíciletí, také mnoho odkazů na jednoho z nejtalentovanějších architektů našeho věku Joffrye Bawa. Tento vizionář stavitelství nepřekonatelným způsobem zasadil moderní funkcionalistické stavby do džungle. Skvělou ukázkou jeho tvorby jsou například Lunugana, Blue Water Hotel, Lighthouse, Galery Caffe v Kolombu a další.

K perlám ostrova dále patří sloní útulek Pinawella, posvátná Adamova hora, zahrada koření v Matale nebo botanická zahrada poblíž Kandy v Peradenii. Při cestách po Srí Lance objevíte i rýžová políčka, tropické pralesy, dlouhé panenské pláže lemované palmami, ze kterých můžete vidět místní rybáře sedící v širém moři na kůlech a čekající na svou kořist. Pokud budete mít štěstí, v měsících březen až květen je zde pravidelně k vidění velké množství velryb.

Milovníci sportu a romantiky ocení atraktivní trekingy za východem slunce. Vyznavačům adrenalinových zážitků ostrov nabízí možnost raftingu, kaitingu a také surfingu. Mekkou těchto sportů se stala především Arugam Bay na severním pobřeží. Hráči golfu mohou prověřit svůj handicap v The Royal Colombo Golf Clubu, Victoria Golf v Kandy nebo Nuwara Eliya Golf Clubu, které všechny patří k více než 120 let starým britským koloniálním hřištím. Naopak nejmladší ostrovní golfové hřiště Eagle bylo dostavěno v loňském roce asi 10 km od nejkrásnějšího přírodního přístavu v Asii Trincomalee, místními zvané Trinco. V Eaglu kromě skvělých podmínek pro hru zažijete i nádherné výhledy na oceán i džungli. Také 12 km vzdálené golfové osmnáctijamkové hřiště je obrovskou výzvou i pro ty nejzkušenější hráče.

Příznivci zdravého životního stylu a východních filozofií si oblíbili místní ayurvédské terapie. Srí Lanka společně s Indií jsou totiž kolébkou tohoto více než 4000–5000 let starého holistického léčebného systému. Doporučujeme oddat se čisticím a ozdravným pobytům pod dohledem místních specialistů. Liduprázdné pláže ve stylu Robinsona Crusoa, krásné koupání, potápění, organickou ayurvedskou stravu a masáže si můžete vyzkoušet v rezortu 108 Palms Beach v oblasti Salli-Sampaltivo, pouhých 8 km od Trinca. V tomto rezortu nacházejícím se na rozloze 10 000 m2 přímo na pláži mezi palmami vás přivítá profesionální český personál. Vychutnáte si zde skvělou možnost zacvičit si jógu pod vedením vyhlášeného jogína Murugala a místní perfektní kuchyni. Srí Lanka totiž nabízí skvělé gurmánské speciality, pokrmy se zeleninou, rybami a plody moře, rýží a kari. Nepřekonatelnou chutí vás okouzlí ostrovní papája, rambutan, mango nebo lichi. Lahodný pocit vám navodí i výborná pálenka Arak, která se pije s kokosovým mlékem, a hlavně zelený i černý světoznámý cejlonský čaj.

Srí Lanka je nevyčerpatelným zdrojem možností pro odpočinek, aktivní relaxaci i objevování místní historie. Většina návštěvníků ostrova záhy zjistí, že jeden pobyt nestačí a touží se sem vrátit opakovaně. Najdou se i tací, kteří se rozhodli na ostrov přestěhovat. Například nejznámějším Evropanem, který si tento magický ostrov oblíbil a šířil jeho slávu, byl Arthur C. Clark. Jako jediný cizinec po 30 letech získal čestné občanství a napsal zde většinu svých sci-fi románů.

Srí Lanka je skutečným drahokamem mezi ostrovy Indického oceánu. Své kouzlo pak má i pro ty, kteří milují drahé kameny. Je pak nadchnou místní doly, kde se těží safíry a rubíny. Mezinárodní věhlas a uznání si získal zejména modrý safír.

Nikdy nebyla lepší šance začít objevovat nové destinace, prožít nové zážitky. Proč ne třeba právě na Srí Lance a proč ne právě teď! Vítejte ve světě opravdové a dosud turisty ne zcela oceněné exotiky!

 

Napište nám

Kde nás najdete?